3 Aralık 2019, 19:42
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
195
Mesajlar
0

Uzay ile ilgili izlediğiniz bir belgeselde astronotların uzay boşluğunda asılı kaldıklarını görmüşsünüzdür. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

Uzay ile ilgili izlediğiniz bir belgeselde astronotların uzay boşluğunda asılı kaldıklarını görmüşsünüzdür. Sizce bunun nedeni ne olabilir? Kısaca araştırıp bilgi veriniz

Uzayda dünyadaki gibi yer çekim kuvveti olmamasından dolayı ve astronotun herhangi bir etkiye ve tepkiye maruz kalmaması durumunda ayrıca kendisininde herhangi bir hareket  etmemesi durumunda da uzay boşluğunda asılı kalma durumu oluşmaktadır.

Bilindiği üzere uzayda insan ağırlığının altıda bir oranından dolayı uzayda da o konumdadır.Bu durumdan kaynaklı olarak uzayda astronotlar havada aslı olarak kalır ve dünyaya geldikleri zaman da yer çekimli ortama girdikleri için eski düzenlerine geri döneceklerdir.  Yer çekimi olmasaydı bizde dünya da tıpkı uzaydaki gibi havada asılı kalacaktık.

Bir önceki yazımız olan Günlük yaşamda yaptığınız hareketleri düşünerek kuvvetin bu hareketlere etkilerinin neler olduğunu belirleyiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,08)
Bekleyin...Loading...
Konuya Bir Cevap Yazın


Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
2019, Forum Eodev.
Forum e-Odev Copyright © 2019
Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.